Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Google

Google Maps’e Hindistan’da “iki tekerlekli” rota modu geldi

google maps iki tekerlekli rota
için yeni bir özellik eklediğini duyuruldu. Bundan böyle ’te Motosiklet sürücüleri iki tekerlekli mod sayesinde otomobil, tren ya da yayadan modundan bağımsız gitmek istedikleri yere, yol tarifi ile birlikte ne kadar sürede varacaklarını görebilecekler.

Maps için yeni bir özellik eklediğini duyuruldu. Bundan böyle Maps’te Motosiklet sürücüleri iki tekerlekli mod sayesinde otomobil, tren ya da yayadan modundan bağımsız gitmek istedikleri yere, yol tarifi ile birlikte ne kadar sürede varacaklarını görebilecekler.

Google’ın Hindistan’da gerçekleştirdiği Google for India etkinliğinde tanıtılan özellik şimdilik sadece Hindistan’da kullanılabilecek. Android (v9.67.1) uygulamasının en yeni sürümüne sahip olan kullanıcılar bu yeni modu görebilecekler.

google maps iki tekerlekli rota

Kayıtlı araçların yüzde 70’i iki tekerlekli
Uygulamanın Hindistan’da piyasaya sürülmesinin altındaki en büyük nedenlerden biri, ülkedeki işgücünün önemli bir kısmının motosiklet ile seyahat etmesi. Google’ın blogunda yer alan bilgilere göre, ülkedeki kayıtlı araçların %70’i iki tekerlekli. Daha geniş bir araç için yeterince geniş yolların olmadığı bazı bölgelerde Google Maps’in yeni modu ile sürücüler pek çok yolu daha hızlı kullanabilecekler.

Google Haritalar’daki yeni iki-tekerlekli modu, geliştirilmiş dönüm noktası navigasyonunun yanı sıra, özelleştirilmiş yönlendirme ve ses yönlendirmeli navigasyon özelliklerine sahip olduğu belirtiliyor. İki tekerlekli araçlar için geliştirilen yeni modda motosiklet sahiplerinin aynı rotayı otomobil sahiplerine göre daha hızlı gittiklerini görüyoruz.

Sadece Hindistan’daki Google Maps uygulamasında kullanılabilen özelliğin, sonrasında diğer ülkelerde kullanıma açılacağına yönelik bir bilgi şimdilik yok.

Kaynak: https://webrazzi.com/2017/12/06/google-mapse-hindistanda-iki-tekerlekli-rota-modu-geldi/
Etiketler

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: