Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Google

Qibla Finder! – Kıble Ne Tarafta Sorusuna Çare Google

google kıbleyi bul
, mübarek aylarda müslümanların gönlünde taht kuracak yeni uygulamasını hayata geçirdi. Karşısınızda Qibla Finder

Milyonlarca müslümanın hayatını kolaylaştıracak yeni projesi Qibla Finder ile Google artık kıblenizi bile bulabileceğiniz tek arama motoru olacak.

Qibla Finder ile müslüman kullanıcılar teknolojinin ve Google’ın sayesinde kıbleyi kolayca bulabilecekler. Mobil cihazlar, tabletler ve bilgisayar aracılığıyla kullanılabilen Qibla Finder, GPS konum verinizi kullanarak Kabe’nin ne tarafınızda olduğunu ve Kabe ile aranızdaki mesafeyi size söylüyor. Özellikle gün içerisinde farklı lokasyonlarda bulunup Kıble’yi bulmakta zorlananlar için Google imdada yetişmiş durumda.

google kıbleyi bul

Google’ın Orta Doğu ve Kuzey Afrika ürün pazarlama müdürünün açıklamasına göre; insanlar özellikle Ramazan ayında bu tip hayatın yükünü azaltacak ve ibadet etmeyi kolaylaştıracak çözümlere ihtiyaç duyuyor. Google’ın tamamen bu ihtiyacı karşılamak için böyle bir proje geliştirdiğini belirtiyor.

Google bu adımı ile müslümanlara bir güzellik yapmış olmasına rağman umarız sistemden kaynaklı sorunlar yüzünden kötü eleştirilere mağruz kalmaz. Kıbleyi yanlış gösterirse müslüman toplumlarda Google karşıtı olaylar başlayabilir. İleri gelen büyükler Google’ı kullanma diye vaaz verirse olaylar büyür mü bilemiyoruz. Ancak Google bu projesi ile yine farkını ortaya koydu ve bir ilke daha imza atmayı başardı.

Qibla Finder uygulamasına buradan erişebilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: