Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.
Mustafa Kemal ATATÜRK
Sosyal Medya

2017 Sosyal Medya Görsel Boyutları

, facebook profil fotoğrafı, facebook kapak fotoğrafı, twitter kapak fotoğrafı, kapak fotoğraf boyutu, sosyal medyada kullanılan görsel boyutları

Sosyal medya platformlarının yıl içerisinde eklediği yeni özelliklere ek çeşitli arayüz değişikliklerine de gittiğini de görmekteyiz. Kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve yeni teknolojilere uyum sağlamak için yapılan bu değişikliklerin, bu tür platformlarda içerik üreten bireysel kullanıcıları ve markaları da etkilediğini söyleyebiliriz. Özellikle söz konusu bu mecralarda kullanılan görseller olduğunda, yapılan değişiklikler mikro boyutlarda olsa dahi makro sonuçlar doğurabildiğini söyleyebiliriz.

, , paylaşılan görseller, bağlantı görselleri gibi alanlarda yapılan değişiklikler, markaların online itibari için de oldukça önem arz ediyor. Bu sebeple yapılan değişiklikleri yakından takip etmek ve güncel sosyal medya görsel boyutlarına uygun içerikler üretmek gerekiyor. Peki görsellerin kalitesini arttırmak için neler yapmak gerekiyor? 2017’de profil fotoğrafları veya kapak fotoğraflarının ölçüleri nasıl olmalı? Hangi platformda hangi görsel boyutu kullanılmalı?

Facebook, Twitter, Google+, Instagram, YouTube, Pinterest, LinkedIn ve Tumblr olmak üzere en sık kullanılan sosyal medya platformlarını ele alarak oluşturduğum ve 2017 yılında geçerli olan ideal (önerilen) sosyal medya görsel boyutlarının yer aldığı rapora aşağıdan ulaşabilirsiniz.

2018 yılında yapılacak değişiklikleri de güncellemeye devam edeceğim. Bu yazımızda 2017 yılında sosyal medyada kullanılmakta olan görsel boyutlarını incelemeye çalıştık.

Sosyal Medya Görsel Boyutları 2017

2017 sosyal medya görsel boyutları

Yorum Ekle

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: